ASHTANGA

Ashtanga joga to dynamiczna forma jogi, która skupia się na harmonii oddechu i ruchu. Ta tradycyjna praktyka jest doskonała zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych uczniów. Tradycyjnie, nauczyciel “daje” uczniowi kolejną asanę do wykonania tylko wtedy, kiedy uczeń opanował wszystkie poprzednie pozycje w sekwencji. W Zagłębiu Jogi Ashtanga uczona jest bardziej holistycznie – to pozycję dostosowujemy do ciała, a nie ciało do pozycji.

Głównym celem Ashtanga jogi jest balans pomiędzy rozwojem siły i elastyczności. Podczas zajęć wykonujemy serię ściśle określonych pozycji asan i sekwencji – są one stałe i niezmienne, więc każde zajęcia wyglądają z grubsza tak samo. Podczas praktyki Ashtangi stosujemy oddech Ujjayi – głośny i pełny. Skupienie na oddechu pomaga w koncentracji i zwiększeniu świadomości własnego ciała.

Kluczową cechą Ashtanga jogi jest ciągły rozwój. Przez lata regularnej praktyki uczniowie stopniowo poznają kolejne asany i całe serie, co sprawia, że zawsze jest do czego dążyć. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą przenieść swoją jogę na wyższy poziom i zdobyć nowe umiejętności, a także dla tych, którzy lubią ustalone schematy, nie lubią zmian, potrzebują w życiu powtarzalności i stałości.

W grafiku znajdziesz 2 typy zajęć:

Pół serii prowadzonej – zajęcia wprowadzające, bardziej warsztatowe, gdzie dogłębnie badamy kolejne asany i mądrze dostosowujemy je do swoich ciał. Idealne miejsce dla tych, którzy chcą dopiero wejść na ścieżkę Ashtanga jogi.

Pełna seria prowadzona – na tych zajęciach nauczyciel prowadzi uczniów przez połowę Pierwszej Serii Ashtangi, czyli do Navasany. Dyktuje, kiedy należy wziąć wdech, a kiedy zrobić wydech, dzięki czemu uczniowie są w stanie lepiej zapamiętać kolejność Vinyas. Jeśli na zajęciach są osoby, praktykujące całą serię, wtedy resztę swojej praktyki mogą wykonać w stylu Mysore – inni czekają lub praktykują indywidualnie. Sekwencja zamykająca wykonywana jest wspólnie.

Prowadzimy także cykliczne kursy wprowadzające do Ashtanga jogi – więcej w zakładce KURS OD PODSTAW.

Pamiętaj, że zawsze pozostajemy do twojej dyspozycji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.