INSIDE FLOW

Inside Flow to innowacyjna forma ruchu, która łączy elementy tradycyjnej jogi z tańcem. Jest to stosunkowo nowy styl jogi, ponieważ powstał dopiero 15 lat temu w Niemczech. Jest bardzo popularny właśnie w krajach niemieckojęzycznych, a także w Azji. Ta dynamiczna forma jogi jest doskonała dla każdego, kto ma już pewne podstawy w jodze i szuka odmiany w swojej praktyce.

Podczas flow chcemy poruszać się płynnie i powoli, a dodatkowo łączyć nasz ruch z oddechem i tempem muzyki. Praktyka ta wymaga skupienia na każdym ruchu i oddechu, co prowadzi do głębokiego zanurzenia w tu i teraz. Na poziomie fizycznym Inside Flow wymaga nieco siły i elastyczności. Pojawiają się przejścia i pozycje, których nie ma w tradycyjnej jodze. Dzięki temu praktyka jest świeża, nowa, zaskakująca.

Jednym z głównych elementów Inside Flow jest swoboda wyrażania siebie poprzez taniec i ruch. To nie tylko praktyka jogi, ale także forma tańca, która pozwala uczniom wyrazić siebie, poczuć ekscytację i radość. Dodatkowo, kiedy połączymy ruch z dobrze znaną nam muzyką, pozytywne emocje wypełniają całe ciało i umysł.

Całe zajęcia przebiegają w rytm typowo współczesnej muzyki. W płynny i ciągły sposób uczymy się choreografii asana po asanie, przejście po przejściu. Po opanowaniu całej choreografii wykonujemy ją kilkukrotnie do piosenki, do której została ułożona.

Zagłębie Jogi jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, gdzie można regularnie praktykować Inside Flow. Kasia, właścicielka i prowadząca ma zaszczyt być jedną z 13 polskich nauczycielek tego stylu. Jej mentorem jest Hie Kim – nauczyciel na poziomie Pro z 14-letnim doświadczeniem w nauczaniu jogi.

Tutaj możesz znaleźć profil Kasi na oficjalnej stronie organizacji.